Nedir?

“Olan şey, olmuştur.
Olurken başka bir şeyin olmasına neden olan şey,
başka bir şeyin olmasına neden olmuştur.
Olurken kendisinin tekrar olmasına neden olan şey, tekrar olur.
Yalnız, bunu kronolojik bir sırada yapmayabilir.”
Douglas Adams, Çoğunlukla Zararsız

Bir gün Galatasaray Üniversitesi’nde denize karşı kahve içerken güzel bir ekonomi günlüğü açalım dedik. Sonra da açtık. Açık Ekonomi’nin has kadrosu (soyadına göre alfabetik sırayla) şöyle.

N. Emrah Aydınonat

SONY DSCİktisat felsefesiyle ilgileniyor. Hollanda’da Erasmus Üniversitesi’nde ekonomi ve felsefe çalıştı, doktora yaptı. Finlandiya’da 1 yıl felsefeciler arasında kaldı, çalıştı. Şimdi Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim üyesi. Sert rock-metal ve serin latin ezgiler arasında gidip gelen bir bir kafası var. TEPAV Blog’da yazıyor. Bir ara da Wall Street Journal Türkiye’de yazdı — sonra siteyi kapattılar! :). Daha fazla bilgi için: neaydinonat.com ve iktisatnedir.com

Emin Köksal

emin photo small11975 yılında bir Roma şehri olan Tarsus’ta doğdu. Üniversiteyi bitirirken hayali, üç yıl içinde 1 milyon dolar kazanmaktı. Derken kendini akademide buldu. Karmaşık sayılabilecek konular ile uğraşmasına rağmen halen sağını-solunu bilmemektedir. Daha ciddi ve detaylı bilgi için eminkoksal.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Haluk Levent

haluk-leventİstanbul’da doğdu, GSL’de büyüdü ve halen Kuzguncuk’ta yaşıyor, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde çalışıyor. Aldığı İşletme Mühendisliği eğitiminin de katkısıyla ona buna merak konusunda sınır tanımayan Levent’in şu sıralarda meraklandığı konuların küçük bir bölümünü saymak gerekirse: sayılar, istatistikler, uygulamalı mikroekonometri, R, siyasi meseleler, iktisadi meseleler, yoksulluk ve gelir dağılımı, iklim değişikliği, 2030, bilim kurgu, HBO dizileri, yemek yapmak, “nerede ne yemeli, ne içmeli?”, tarım ve hayvancılık, “sermaye düzeni duruyor ama kapitalizm aşıldı mı yoksa?”, “biterse, sermaye düzeni sonrası hayat”, uzaktan futbol…

Sezgin Polat

sezgin

Sezgin Polat, Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2002 yılında Paris L’École des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)’den yüksek lisans derecesini aldı. Ardından 2007 yılında Paris 10 Nanterre Üniversitesi’nde doktorasını bitirdi. Şuan Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. İlgi alanları: İşgücü Piyasası, Siyasal İktisat ve Mikroekonometri.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s